Friday , February 24th

Girls C1, C2, D1 & D2 District Finals Pairings, Times and Locations

C1 DISTRICT FINALS:

C1-1 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Platteview (Platteview High School)
Teams:  Louisville VS Omaha Concordia
C1-2 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Doane College (Doane University)
Teams:  Lincoln Christian VS Malcolm
C1-3 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Midland University (Midland University)
Teams:  Columbus Scotus VS Fort Calhoun
C1-4 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Central City (Central City High School)
Teams:  Pierce VS Ord
C1-5 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Hastings College (Hastings College)
Teams:  St. Paul VS Kearney Catholic
C1-6 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM MT
Host (Site): Sidney (Sidney High School)
Teams:  Chase County VS Mitchell

C2 DISTRICT FINALS:

C2-1 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Milford (Milford High School)
Teams:  Diller-Odell VS Elmwood-Murdock
C2-2 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Wisner-Pilger (Wisner-Pilger High School)
Teams:  Oakland-Craig VS Ponca
C2-3 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Niobrara (Niobrara High School)
Teams:  Crofton VS West Holt On 102.9 FM & KBRX.com
C2-4 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Central Community College (Central Community College-Columbus)
Teams:  Howells-Dodge VS Twin River
C2-5 District Final:
February 24, 2017 @ 6:30 PM CT
Host (Site): Grand Island Central Catholic (Grand Island Central Catholic High School)
Teams:  Hastings St. Cecilia VS Ravenna
C2-6 District Final:
February 24, 2017 @ 6:00 PM MT
Host (Site): Creek Valley (Creek Valley High School)
Teams:  Cambridge VS Hemingford

D1 DISTRICT FINALS:

D1-1 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Crete (Crete High School)
Teams:  Lourdes Central Catholic VS Meridian
D1-2 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Elkhorn South (Elkhorn South High School)
Teams:  Weeping Water VS Guardian Angels Central Catholic
D1-3 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): O’Neill (O’Neill High School)
Teams:  Randolph VS North Central 
D1-4 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Aurora (Aurora High School)
Teams:  Fullerton VS Heartland
D1-5 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Centura (Centura High School)
Teams:  Burwell VS Elm Creek
D1-6 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM MT
Host (Site): Paxton (Paxton High School)
Teams:  Dundy County-Stratton VS Morrill

D2 DISTRICT FINALS:

D2-1 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Southeast Community College-Lincoln (Southeast Community College-Lincoln)
Teams:  Falls City Sacred Heart VS Humphrey St. Francis
D2-2 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Lutheran High Northeast (Lutheran High Northeast High School)
Teams:  Wynot VS St. Mary’s  On 1350 AM & KBRX.com
D2-3 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): St. Paul (St. Paul High School)
Teams:  Spalding Academy VS Hampton
D2-4 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Lexington (Lexington High School)
Teams:  Red Cloud VS Wallace
D2-5 District Final:
February 24, 2017 @ 7:00 PM CT
Host (Site): Sutherland (Sutherland High School)
Teams:  Sandhills/Thedford VS Hyannis
D2-6 District Final:
February 24, 2017 @ 6:00 PM MT
Host (Site): Gering (Gering High School)
Teams:  Potter-Dix VS Sioux County